معرفی کمیته

1395/6/8 0:0

به نام خدا

کمیته ی دانشجویی سلول های بنیادی و طب باز آفرینشی هسته ی مرکزی BSCRM متشکل دانشجویان علاقه مند به حیطه ی سلول های بنیادی و طب باز آفرینشی است که تحت نظارت مستقیم خانم دکتر ظهیری به فعالیت می پردازند.

لازم به ذکر است که این کمیته بعد از مشهد دومین کمیته دانشجوییست که در کشور در این زمینه تشکیل شده است، هدف از تشکیل این کمیته متمرکز کردن و هدفمند تر شدن مطالعات و تحقیقات در زمینه ی سلول های بنیادی و طب باز آفرینشی است.لذا برای دستیابی به این هدف، سعی در جذب دانشجوییان و اساتید تمامی دانشگاه های استان را دارد در نتیجه فعالیت های آن صرفا به دانشگاه علوم پزشکی محدود نمی شود.

در واحد آموزشی با برگزاری 7کلاس اموزشی ، موفق به ارتقای سطح علمی دانشجویان و سنجش میزان علاقه مندی آن ها در مباحث گوناگون این علم شد.در BSCRM فرصتی مهیا شده تا دانشجویانی که در این زمینه مطالعاتی داشته اند، در قالب کلاس های آموزشی اطلاعات خود را در اختیار افراد حاضر در جمع قرار دهند و این گونه روحیه ی همکاری بین افراد بیشتر شده ، همچنین شوق و هیجان بیشتری هم در بین حضار و هم مدرسان احساس می شود که بسیار تحسین بر انگیز است.

در معاونت پژوهشی سعی بر هدایت پژوهشگران به مطالعه در سلول های بنیادی و طب باز آفرینشی داریم و باتوجه به فرصتی که توسط BSCRM برای تعامل دانشجویان دانشگاه های استان ایجاد کرده است، به مراتب طرح های نوین تر و متناسب تر با نیاز امروز نوشته و اجرا می شود، اینگونه رویای تجاری سازی علم محقق تر خواهد شد.

معاونت چاپ و نشر در این معاونت امکانی فراهم شده تا کتاب هایی که مورد نیاز دانشجویان و اساتید بوده ، ترجمه نشده است، توسط دانشجویان علاقه مند ترجمه گردد و بعد از نظارت اساتید به نام خود افراد چاپ شود. همچنین فصل نامه و نشریه در این معاونت تعریف شده که دانشجویان می توانند از طریق فعالیت در این حیطه خود را به سایر دانشگاه های استان و حتی کشور معرفی کنند. معاونت کارگروه ها به رسیدگی امور کارگروه های فعال در کمیته می پردازد.

از جمله رخداد های مهم کمیته می توان به برگزاری اولین کنفرانس یک روزه ی فناوری سلول های بنیادی اعزام 6 نفر از علاقه مندان به مدرسه ی تابستانی رویان امید است با کمک دانشجویان، کمیته ای پویا و سرزنده را در سطح استان داشته باشیم، همکاری و همدلی راز موفقیت کمیته بوده که واقعا شایسته ی تقدیر است.

کلمات کلیدی:
معرفی     کمیته     سلول     های     بنیادی        

تاریخ بروز رسانی:   26 شهريور 1395

تعداد بازدید:   ۱۲

 


چاپ | ارسال به ايميل
< >