اعطاي تسهیلات(جایزه) ادامه تحصيل در دورۀ دکتری تخصصی دانش‌آموختگان‌ِبرتردانشگاه‌ها (جايزة شهيد احدي)

تاریخ نامه: 10 آذر 1395
شماره نامه:
 
آموزش  |   


اعطاي تسهیلات(جایزه) ادامه تحصيل در دورۀ دکتری تخصصی دانش‌آموختگان‌ِبرتردانشگاه‌ها (جايزة شهيد احدي)

بنياد ملّي نخبگان براساس آيين‌نامة «شناسایی و پشتیبانی از دانش‌آموختگان‌برتر دانشگاهی» تسهيلات (جایزه) ويژه‌اي را براي دانش‌آموختگان‌برتر دانشگاه‌ها براي ادامة تحصيل در دورة دکتري اعطا مي‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‎رسانی بنیاد ملی نخبگان، مهم‌ترين نکات اين تسهيلات (جایزه) به شرح زير است:

1.  صرفاً دانش‌آموختگان دورة کارشناسي‌ارشد (يا دکتري حرفه‌اي) مورد تأييد وزارت علوم، تحقيقات و فنّاوري/ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي مي‌توانند از اين تسهيلات(جایزه)  استفاده کنند.

2.  متقاضيان استفاده از جايزة شهيد احدي از تاريخ 95/09/15 تا 95/10/25 فرصت دارند اطلاعات خود را به‌طور کامل در سامانة اطلاعاتي بنياد ملّي نخبگان بارگذاري کنند.

3.    تسهيلات(جایزه)  اعطايي به مشمولان به شرح زير است:

3-1. معرفي دانش‌آموختة برتر براي پذيرشِ بدون آزمون در دورة دکتري تخصصي به دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌هاي برتر کشور

3-2.  اعطاي جايزة تحصيلي بنياد ملّي نخبگان براي سال اول دورة دکتري تخصصي

يادآوري 1: بنياد برگزيدگان را به دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌هاي برتر کشور معرفي مي‌کند و پذيرش نهايي برگزيدگان برعهدة دانشگاه/ پژوهشگاه است.

يادآوري 2: دانش‌آموختة‌برتر، تا چهار نيم‌سال تحصيلي بعد از برگزيده شدن، فرصت دارد از يکي از دانشگاه‌ها/ پژوهشگاه‌ها پذيرش دريافت کند، در غيراين‌ صورت جايزة مذکور کان لم يکن تلقي مي‌شود.

4.  شرط لازم: دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌هاي داخل کشور که حداکثر سه سال و دانش‌آموختگان دانشگاه‌هاي خارج از کشور که حداکثر شش سال از زمان دانش‌آموختگي آنان گذشته و وضعيت فعلي آنان دانش‌آموخته باشد.

5.  شرط کافی: دانش‌آموختگان بايد اولاً حدنصاب امتياز لازم از فعاليت‌هاي نخبگاني را مطابق مقررات بنياد به‌دست آورند و ثانياً حائز بيشترين امتياز در بين ساير متقاضيان در دورة بررسي باشند. مهم‌ترين مصاديق فعاليت‌هاي نخبگاني به شرح زير است:

الف. موفقيت‌هاي علمي در دانشگاه (آموزشي، پژوهشي، فنّاورانه و ...)

ب. داشتن نمرة آزمون زبانِ مورد تأييد وزارت علوم

ج. کسب جايزه‌هاي تحصيلي بنياد

د ‍. برگزيده شدن در جشنواره‌هاي علمي،پژوهشي،‌ فنّاورانة مورد تأیید بنياد

ه‍ ‍. فعاليت نوآورانه (اختراعات برگزيده و ...)

يادآوري مهم: دانش‌آموختگان براساس امتياز حاصل از مجموع فعاليت‌هاي نخبگاني در زمان تحصيل (و نه صرفاً داشتن مقاله) مي‌توانند از تسهيلات جايزة شهيد احدي بهره‌مند شوند.

6.  بارگذاري توصيه‌نامة علمي از استاد راهنماي دورة کارشناسي ارشد

7. بررسي پروندة دانش‌آموختگان منوط به ثبت کامل اطلاعات متقاضي در سامانة اطلاعاتي بنياد ملّي نخبگان (soraya.bmn.ir http://)  تا تاريخ تعيين شده است و پس از اين تاريخ هيچ اطلاعاتي از فرد دريافت نمي‌شود.

يادآوري: چنانچه در هر مرحله از بررسي مشخص شود متقاضي اطلاعاتي خلاف واقع را بارگذاري کرده است، متقاضي نه‌فقط از اين درخواست بلکه از تمامي تسهيلات (جایزه) بنياد محروم مي‌شود و عدم صداقت وي به دستگاه‌هاي ذي‌ربط اعلام و به لحاظ حقوقي موضوع پيگيري مي‌شود.

8. براي دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص می‌­توانید به بخش «تسهيلات و حمايت‌ها» در وبگاه بنیاد ملّی نخبگان به نشانی www.bmn.ir مراجعه فرمایید.

روی کانال و سایت لطفا قرار داده شود
   

تاریخ بروز رسانی:   10 آذر 1395

تعداد بازدید:   ۷
     
 

موارد مرتبط


ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >